Yukon Photon XT
velká část myslivců v ČR se se světem nočního vidění seznámila právě prostřednictvím přístroje Yukon Photon XT, který byl ve své době nepřekonatelným v poměru cena / výkon. Toto noční vidění využívalo dva typy integrovaného přísvitu - laserový (780nm) nebo diodový (810nm) - jedná se o vlnové délky poměrně blízké viditelnému spektru světla, s výraznou světelnou stopou.
I přes to, že Yukon Photon XT obsahuje video čip typu CMOS, který se vyznačuje velmi dobrou citlivostí na IR světlo, s integrovaným přísvitem se dá slušně pozorovat cca do vzdálenosti 80m, poté už je obraz díky nízkému nasvícení málo kvalitní.
Zmíněná citlivost se projeví při použití silnějšího přísvitu - s použitím neviditelného přísvitu Luna 940 se významně posune dosah Yukonu XT a rozeznání druhu zvěře je možné až na vzdálenost 300m!
Reálná ukázka z Yukonu XT (srovnání integrovaného přísvitu s naším přísvitem 940nm) - kvalita videa je zhoršena díky ne příliš kvalitnímu video výstupu tohoto přístroje
Yukon Photon RT
Tento přístroj už oblíbenosti svého předchůdce nedosáhl - oproti modelu XT nepřinesl žádné zásadní zlepšení z pohledu zobrazení, výhodou je, že už využívá integrovaný přísvit 940nm, který neruší zvěř. Jeho dosah je opět limitován do cca 80m.
Při použití diodového přísvitu Luna 940 se jeho dosah (z pohledu možnosti rozeznání druhu zvěře) posouvá na cca 300m, opět tedy dojde k významnému zvýšení jeho možností!
Yukon Sightline
Tento přístroj opět nese typické znaky rodiny Yukon - tedy velmi dobrou citlivost. Z pohledu poměru cena / výkon se jedná o důstojného kandidáta při výběru NV střední cenové třídy (kam řadíme Pard NV008, a ATN 4k), na který se vyplatí podívat. Vyrábí se v několika variantách přísvitu, výkon integrované 940nm opět dostatečně nevytěžuje možnosti tohoto přístroje - s neviditelným přísvitem Luna 940 je schopný rozeznat druh zvěře na 350 - 400m (dle podmínek).