1. Jaký je rozdíl mezi přísvity 850nm a 940nm?

Viditelné spektrum světla končí na vlnové délce cca 700nm (temně červená barva), od těchto hodnot výše už hovoříme o infračerveném světle. V dnešní době výrobci nejvíce používají přísvity s vlnovou délku 850nm, na kterou současné digitální přístroje nočního vidění (NV) velmi dobře reagují. Nevýhodou přísvitů postavených na této vlnové délce je to, že se dioda 850nm při zapnutí rozsvítí jasně červenou barvou (a to i při nižším výkonu) a z pohledu zvěře se jeví jasně jako "rozžhavený doutník".

To, jestli zvěř bude na tento typ přísvitu reagovat záleží na tom, jak hodně se v dané oblasti s přísvity v této vlnové délce loví - to máme potvrzeno díky komunikaci se zákazníky z celé ČR a SR. Někde nereaguje černá při použití této vlnové délky ani na 40 metrů, jinde naopak stačí posvítit na 100m a zvěř reaguje útěkem.

Z toho důvodu nabízíme přísvity založené na diodě s vlnovou délkou 940nm, takzvané neviditelné přísvity. Tato vlnová délka je z pohledu možné reakce zvěře nejméně výrazná (emitované světlo není vidět vůbec a samotný čip při zapnutí žhne do temně růžové) a dosud nejsou známy případy, kdy by zvěř na přísvity v této vlnové délce reagovala. Díky využití nejmodernějších diod na trhu, v kombinaci s efektivní řídící elektronikou nabízíme nejvýkonnější řešení v této vlnové délce na trhu! Naše přísvity i významně překonávají laserové přísvity (např. Pulsar AL-915) - přesvědčit se můžete videích ZDE!

2. Jaký přísvit mi doporučíte pro moje NV?

Aktuálně pracujeme s diodami na vlnové délce 850nm a 940nm. Hlavním kritéria pro rozhodování jsou:

- Jaká je vzdálenost, na kterou chce s naším přísvitem zvěř pozorovat
- Jaké zkušenosti jsou s používáním přísvitů na vlnové délce 850nm ve vaší oblasti (viz. bod 1)

Obecně platí, že s většinou novějších přístrojů při použití našeho diodového přísvitu Luna 940 nm lze při maximálním výkonu rozeznat druh zvěře (tj. např. rozlišit, černou od srnčího) na 350m, do 200m pak bezpečně zvěř obeznat (tzn. rozlišit samčí a samičí zvěř u černé a spárkaté). Podle světelných podmínek přísvit dosvítí i na větší vzdálenosti, kdy lze alespoň detekovat výskyt zvěře. Náš Laserový přísvit 940nm pak tyto hranice posouvá ještě dál - rozeznání druhu zvěře je možné až na 500m a bližní obeznání na 300-350m.

Naše přísvity jsou odzkoušeny a fungují na přístrojích:
Pulsar Digisight (455, 355, 970, 870, 770), Digex
Yukon Photon (RT, XT)
ATN (Pro 4k, x-sight II)
Pard (NV008)


 Odkoušeno máme i na předsádkových/zasádkových systémech
Pulsar Forward FN155
ATN PS22
Pard NV007

Naše neviditelné přísvity fungují i s analogovými NV novějších typů (např. Dedal 445, předsádky of fy Jahnke apod.)

Pokud vám výše uvedené vzdálenosti nestačí, můžeme sestavit přísvit založený na diodě 850nm - díky našim zkušenostem dostanete nejvýkonnější řešení, které se dá na této vlnové délce dosáhout (dosvit bude ve srovnání s naším přísvitem 940nm o cca 30% vyšší).


3. Narazil jsem na prodejce, který má přísvit 940nm s diodou 10W

Na internetu lze čas od času narazit na nabídku překupníků, kteří "cosi" zakoupí na čínských eshopech a bez další znalosti věci to nabízejí dál - to platí i různých typech přísvitů. Tady lze jen doporučit vyžádat si bližší technické parametry a videa z reálného použití - to vše u nás dostanete a to, že skutečně nabízíme aktuálně nejvýkonnější diodové řešení na vlnové délce 940nm a 850nm umíme dokázat! 

4. Potřebuji co nejvyšší dosvit, ale nulovou reakci zvěře!

Aktuálně již nabízíme i laserové přísvity na vlnové délce 940nm, které sestavujeme na objednávku po specifikaci parametrů se zákazníkem. Tyto přísvity mají oproti diodovým přísvitům výhodu ve vyšším dosvitu na větší vzdálenosti (kužel laserového přísvitu se se vzdáleností nerozbíhá tolik jako diodové světlo -  díky tomu osvětlí pozorovaný objekt s vyšší intenzitou.